Búvárverda: Citroen C4
Egyéb2/2. oldal
Rögzített középagyas kormány
|
Szürreális látvány, furcsa megoldás, aminek előnyeként a gyártó azt hozza fel, hogy így az arra helyezett bőséges számú kezelőszerv (itt találjuk a tempomat, a teljes audió, és még sok más egyéb vezérlését) mindig ugyanott érhető el, de nekem igazából kényelmetlen volt. A tányérszerűen kialakított kormányív mögött a bajuszkapcsolók messze voltak, pedig nincs kis kezem, és a kormányagyon elhelyezett kezelőszervek nyomkodásához le kellett venni a kezem a kormányról. Nekem egyértelműen jobban kézre áll, amikor a kormány mögött plusz bajuszkapcsolókon vannak ezek a funkciók, de ez nyilván szubjektív vélemény, biztosan van akinek ez a megoldás a kényelmesebb.
A belső tér kényelmes, jó az anyagválasztás, míg a mérete épp határeset ahhoz, hogy elöl és hátul is termetes felnőttek utazzanak benne. A 182 centimmel magam mögött éppen elfértem, és első üléspozíció változtatásával (magasabb ülés, meredekebb támla) lehet javítani a hátulülők komfortján. Sok apró tárolóhelyet is találhatunk az ütastérben, amit jól be lehet lakni napi használat során.
A tipust a gyártó többféle benzin- és dízelmotorral ajánlja, előbbiek közül újdonság a tesztautóban is található 1.6 literes 120 lóerős, illetve az erősebb 150 lóerős THP turbómotor. Mindkettő PSA-BMW közös fejlesztésű, hengerűrtartalmához képest erős, de mégis jó fogyasztású motor. A felszereltségi szintek mellett a karosszéria is aszerint változik, hogy a három vagy az öt ajtós modelleket nézzük: minimálisan, de eltér egymástól a hossz, vagy a csomagtartó méret mellett több más paraméter, és külsőre is karakteres a különbözőség. A háromajtós hátsó része szögletes, míg az ötajtósé az inkább hagyományos ívelt.
Végleges konklúziónk a Citroen C4 prestige 1.6 120 LE változatáról:
Képgalériához klikk a képekre
|
Bányatavi kirándulásainkhoz két búvárt palackkal és a komplett felszerelést elszállítja, de többre ne nagyon számoljunk, számukra is igazából csak legalább az egyik oldalon lehajtott hátsó üléstámlával kényelmes a pakolás. Csomagtartótálcával és más védőeszközzel készüljünk, ha koszos, nedves felszerelést szállítanánk. Földesútra óvatosan vezetve alkalmas.
Adriai útjainkra ezzel az autóval maximum három takarékosan pakoló (palack nélküli) búvárral induljunk, de számoljunk vele, hogy ez szintén a hátsó üléssor legalább részleges lehajtásával növelt csomagtérrel képzelhető csak el. A motorja rugalmasan fog minket az autópályán lendíteni, és a kutaknál is mérsékelten terheli pénztárcánkat.
-Sz.K.-
A nálunk járt szinte minden extrával felszerelt autó bruttó ára 2009 év elején nagyjából 5,05 millió forint (akciósan 4,445), de kisebb motorral és alap felszereltséggel a legolcsóbb modell ára éppen 3 millió forint alatt van.
Tesztautónk adatai: Citroen C4 exclusive 1.6i 16V VTI 120
1598 ccm soros, négyhengeres, 16 szelepes VTI benzinmotor Maximális teljesítmény: 120 LE / 6000 rpm Maximális forgatónyomaték: 160 Nm / 4250 rpm Elsőkerék-hajtás, ötfokozatú kéziváltó Végsebesség 195 km/h Gyorsulás 0-ról 100-ra 11,4 s Gyári fogyasztások: Város: 9,3 l/100 km Országút: 5,2 l/100 km Vegyes: 6,7 l/100 km |
Hosszúság: 4275 mm Szélesség: 1773 - 1964 mm Magasság: 1458 mm Tengelytáv: 2608 mm Üres tömeg: 1220 - 1295 kg Csomagtartó: 320/1023 liter Gumiméret: 205/50 R17 Üzemanyagtartály: 60 liter |
A tesztautót a Citroen Hungária bocsátotta rendelkezésünkre, köszönet érte.