Bemutatkozik a Kornati Diving Center
(Hirdetés)1/3. oldal
Egy nagyszerű hetet tölthettünk az egyik legszebb horvát szafarihajó, a Kamelija fedélzetén.
A Kamelija szafarihajó
|
Egy május eleji szombaton, a délutáni órákban a Zadar melletti Sukosan egyik kis kávézójában ültünk a tengert kémlelve. Onnan vártuk a 27 méteres, kékre és fehérre festett hajó, a M/Y Kamelija befutását. A megbeszélt időben lassan és méltóságteljesen befutott a következő hét napban otthonunkká váló hajó. Motorcsónakkal jöttek értünk és a csomagjainkért, megismerkedtünk gyorsan a kapitánnyal: David Spralja vezetett körbe, megmutatott mindent és bemutatott mindenkit. Ezúttal a legénység tagja volt két vidám fickó, Robert és Boris, akik a merülések bonyolításáért feleltek, egy kiváló szakács, Stane, illetve az ő segítője. Az esti órákban befutottak utastársaink, egy csapat búvár Belgiumból. A hajószakács pedig a kései vacsorával előzetest adott abból, milyen kulináris élvezetek várnak ránk.
A hajó kétmotoros, vadonatúj csendes kompresszora mellett van egy kisebb is tartalékként, mint ahogy generátorból is több van. A hajó összesen 16 vendéget szállíthat, 5 kétszemélyes és 2 háromszemélyes kabinban, valamennyinek saját fürdőszobája van. A kabinok funkcionális berendezésűek, de a lényeg, hogy az ágyak normál méretűek, van szekrény, a fürdőben pedig zuhanyzó, csap és WC- utóbbi víztakarékos, darálós megoldású. Kaptunk az ágynemű mellé két törülközőt is.
A szalon
|
Az étkezések, beszélgetések fő színtere a szalon volt, ahol nagyképernyős tévé és DVD-lejátszó is akadt, bár ezúttal inkább csak zenét hallgattunk. A felső fedélzeten lehetett napozni, vagy a fedett részen egyszerűen csak élvezni a hajózást. Búvárként különösen érdekelt a hátsó traktus, a palackok és felszerelések birodalma. Itt 15 literes acél palackok sorakoztak biztonságosan rögzítve, a mellényeket egész héten rajtuk is hagyhattuk, ahogy ezt szafarikon már megszokhattuk. Alattuk volt a felszereléstároló ládák helye, két oldalon lógtak a ruhák, leghátul pedig egy szélesebb pad is volt, hogy egyszerűbb legyen az öltözés. Vízbe szállni a hátsó fedélzetről illetve zodiacból lehetett. Előbbi elég nagy volt 8-10 búvárnak, utóbbi a búvárcsapat nagyjából felét, 7-8 embert szállíthatta. Merülőhely függvénye volt, hogy honnan indultunk és hová érkeztünk, többségben voltak a magáról a szafarihajóról induló merülések. A hajón levő kompresszorral nem csak sűrített levegő, hanem nitrox vagy akár trimix keverék is tölthető, azaz a kevertgázas merülések terén végzettséggel rendelkező búvárok igényeit is ki tudják szolgálni.
Az írás a következő lapon folytatódik!