Védelem Indonéziában
KörnyezetvédelemA cápák és a mantaráják fellélegezhetnek az ázsiai országban, mert mostantól törvény védi őket.
Raja Ampat helyi kormányzata a közelmúltban jelentette be azoknak a szabályoknak az életbe léptetését, ami tiltja a cápák halászatát és uszonyozását a búvárok által is igen kedvelt régióban. Egy környezetvédő szervezet elnöke áttörést jelentőnek nevezte ezt a törvényt. Rámutatott, hogy tudományos kutatások igazolják, mennyivel többet ér egy cápa vagy manta élve mint eladva, hiszen ezek az állatok sok turistát vonzanak a világszínvonalú búvár úticélra, és így jelentős bevételt hoznak az országnak.
A tudósok már figyelmeztették a Dél-Kelet-Ázsiában található országokat, hogy a tenger élővilága veszélyben van, sajnos a tenger melegedése sok kárt okoz. Ugyanígy problémás a túlhalászat, de a korábbi kisebb részeken életbe léptetett védelem kiterjesztése segíthet majd a cápaállomány lassú regenerálódásában. A cápák jelenléte a tengerben ugyanis nagyon fontos, hiszen a táplálkozási lánc csúcsán álló ragadozókról van szó.
A manták védelmében is segíthet a menedék, ugyanis ezek száma is erősen lecsökkent, bizonyos ázsiai gyógyszerekhez ugyanis gyakran felhasználják az állat kopoltyúit. A cápákról pedig mind tudjuk, a cápauszony-leves miatt esnek a halászat áldozatává, a becslések szerint évente 73 milliót mészárolnak le a nagy kereslet miatt. Némelyik faj állománya 75 százalékkal esett vissza, de állítólag olyan cápafaj is van, amely egyedeinek száma 90 százalékkal esett vissza. Indonézia sajnos élen jár a cápa- és rájahalászatban, a világ egyik legnagyobb exportőre.
[ thejakartaglobe.com ]