Rendhagyó Canon G10 teszt
Fotózás1/4. oldal
Tesztünkben a Canon G10-es fényképezőt próbáltuk ki rendhagyó módon - két búvár saját régebbi Canon gépével hasonlítja össze.
Albumhoz klikk a képre.
|
Tehát a kompakt a tudásbeli hátránya mellett tartogat előnyöket is, és egy erős bridge gép képminősége közelít egy olcsóbb DSLR-éhez. A búvárfotós számára továbbá fontos a fix optikás gépek esetén a látószög - legyen minél nagyobb, víz alatt úgyis csökken. Az ideális kompakt tehát legalább 28mm látószöget tud de jó makróban is, képminősége túlmutat az egyszerű kompakton, esetleg magas érzékenysége van alacsony zajnál, a fókusza sem túl lassú, valamint tudjon RAW mentést, és természetesen teljes Manual módot.
Évek óta nem volt igazán jó választás számunkra, ha volt egyáltalán gép, ami szóbajöhetett volna tudásban, nem volt nagylátószöge, vagy nem volt hozzá olcsó víz alatti tok, nem mentett RAW-ot, valamiben mindig sántított. Mostanában viszont megtörni látszik a jég, több olyan kompakt fényképező jelent meg a piacon, ami megfelelhet számunkra, ilyen például a Nikon P6000 (ha egyszer betokozzák), az eleve víz alá tervezett Sea&sea DX-G sorozata, és a Canon G10, aminek már megjelent az utódja is, a G11. Ezek bár nem igazi bridge gépek, mégis a kompaktok közül kiemelkednek tudásukkal.
A Canon G10 már több, mint egy éve piacon van, és meglehetősen népszerű lett a fotósok között. Érzékelője 1/1.7", ami a kompaktok között nagynak számít, 14 megapixeles, ami mármár feleslegesen sok is. Optikája 28-140mm közötti tartományt fog át, F2.8 fényerőtől F8-ig, ISO 80-1600 között értékenységgel, képstabilizátorral, 1cm-es makróval, ment RAW-ot, és hatalmas, 3"-os kijelzője van, Manualban is dolgozik, tehát minden fontos kritériumnak megfelelnek a paraméterei. A teszteléshez Sharky fórumtársunk volt oly lelkes, és kölcsönadta egy vörös-tengeri szafarira a gépét, amit Thomasbuvar fórumtársunkkal felváltva használtunk az egy hét során.
A rendhagyó tesztünk tehát két tesztelővel zajlott, de nem elősorban ezért rendhagyó, hanem mert mindketten a jelenlegi fényképezőnkkel hasonlítjuk össze. Tamás a G10 elődjével, egy két éves Canon G9-cel rendelkezik, jómagam pedig szintén Canon, de egy 3-4 éves S70-essel. Mindkettőnk gépe a maga idején a felsőbb kategóriában helyezkedett el, tehát a léc fel lett rakva - a kérdés, érdemes a jelenlegi megszokott esetleg feltuningolt készletet lecserélni, vagy nem ad annyi pluszt?
Az írás a következő lapon folytatódik!