Bali körutazás 2008
Utazási élmények8/8. oldal
Majmok erdeje, Ubud
|
Egyrészt nézzünk körbe a környék településeink, az útikönyvek jelölik, melyik faluban milyen mesterek élnek. Olcsó az arany és egyéb nemesfém, illetve a faragások. Igényes munkákat közvetlen a mestertől, jó és olcsó, de keményen kell alkudni.
A másik megoldás, és itt a tömegterméket is megkapjuk a Sukawati falu piaca, Ubudból kényelmesen elérhető. Érdemes elmenni a főutcán található árusoktól egészen hátra a kis utcákba, itt vannak azok a "nagykereskedők", ahonnan Ubudba vagy a főutcai kereskedőhöz viszik az árut- az olcsó árnak is a töredéke itt minden. A kommersz, mégis szép emléktárgy mint a faragott gekkó, vagy maszk annyira olcsó, hogy nem hittünk a szemünknek, csak a súlykorlát miatt nem vettük meg az egész boltot. De vehetünk pólótól kezdve a csontfaragásokig gyakorlatilag mindent, ki-ki izlése szerint.
Udud másik nevezetessége a Majomerdő, a Monkey Forest. Pici pénzért beléphetünk és sétálhatunk több száz, talán ezer majom által lakott hangulatos erdőben. Körülöttünk élik a mindennapjaikat, néha kuncsorognak, de alapvetően nem agresszívek viszont nem zavarja őket a turista. Sokszor lehet velük találkozni az erdőn kívül is az utcákon, itt azért már randalíroznak a srácok, de ez Balin nem feltűnő, a felborított kuka nem Fradi meccsre csak némi majomparádéra utal.
Babi guling
|
A másik ételnevezetesség a Dirty Duck étterem, ahol meglepő módon kacsát érdemes kipróbálni. Ez drága hely, nagyon exkluzív hangulatos belső kert, kis különálló épületekkel, japános hatás fantasztikus hangulat. A kacsa pici, bátran berendelhetünk egyet fejenként, és nagyon finom, csak drága. Egyszer érdemes azért megkóstolni.
Ubud kiváló bázishely a sziget déli részén és centrumában lévő nevezetességek eléréséhez. El lehet menni a Klungkung királyvárosba, illetve a Besakih anyatemplomhoz, ami Bali legnagyobb és leghíresebb templom komplexuma. Mi mivel már elég templomot láttunk, kihagytuk, ahogy a királyvárost is. Ellenben felmentünk a sziget közepén lévő egyik vulkánhoz és az ott található Bratan tóhoz, hiszen a merülések óta már eltelt a megfelelő idő.
Megnéztük a botanikus kertet, ami pontosan az amit az ember vár. Rengeteg csodálatos trópusi növény, és szobrok egy csendes kertben, behajthatunk autóval is, vannak piknik helyek, jó hely. A másik amit nem akartunk kihagyni egy templom, az utolsó, az úszó templom, ahogy már írtam érdekes, de ne várjunk katartikus durranást. Mondjuk az hangulatos volt (az elején), ahogy a felhők ellepték a tavat és a templomnak igazán különleges környezetet biztosítottak, aztán amikor elkezdett esni belőle az eső, az már nem volt vicces. Úgy hömpölygött a hegyekben a víz, hogy több helyen vízesések jöttek létre, nagy mázlink volt hogy jó gumik voltak a terepjárón, amit béreltünk, amúgy garantáltan ott ragadunk valahol a vízben. Novemberben kezdődik az esős évszak, és november elsején meg is érkezett, minden nap esett délután 3-5 között, így az utolsó 3 napon ezt is átéltük.
Úszó templom
|
Összességében a 3 hetes Bali utazás nagyon jól sikerült, hiszen megnéztük a sziget számunkra fontos nevezetességeit, és végig merültük a főbb búvártérségeket. Akinek van ideje rá, javaslom a hasonló körút lehetőségét fontolja meg, mert egy kényelmes és emlékezetes módja a sziget megismerésének. Mi is első bálozók voltunk Indonéziában, sőt Ázsiában, mégis belevágtunk egyedül a szervezésbe. Természetesen több évnyi utazási rutinnal a hátunk mögött de mégis nulla ázsiai helyismerettel gyakorlatilag zökkenőmentesen sikerült távolról előre leszervezni. Elég jól kiépített a szigeten a turizmus kiszolgálása, bátrabban akár szervezés nélkül is belevághat, ha valakinek az a heppje, hogy nem szeret előre szervezni- itt megteheti.
-Sz.K.-