Bali körutazás 2008
Utazási élmények1/8. oldal
Személyes hangvételű beszámoló az istenek szigetén töltött három hetes körutazásról, érintve a sziget legtöbb nevezetességét - víz alatt és felett.
Indonéziáról sok mindent hallottam, először akkor került látómezőmbe, amikor 2001-ben Ausztráliából hazafelé tartva egy angol pár ült mellettem. Csak azt mondták, nagyon szép, és olcsó- ha spórolni akartak az utazásuk során csak célbavették Thaiföldet vagy Indonézia egyik szimpatikus szigetét. Ezek után az itthoni barátok is azzal kecsegtettek, vedd meg a repjegyet, és az lesz a legnagyobb része az útiköltségnek. Így esett, hogy 7 évvel Ausztrália és sok afrikai illetve európai ország után belevágtunk a Távol-Kelet felfedezésébe. Elsőnek Balit választottam, ez az ország ugyanis elég jól fel van készülve turistából. Ez persze lehet jó meg rossz is, de úgy gondolom első saját szervezésű célpontnak a számomra teljesen ismeretlen távolkeleten talán nem túlzott óvatosság egy kissé jobban "civilizált" országot választani. Nem baj az, ha van kiépült háttér, amire lehet támaszkodni- aztán ha már belerázódtunk a térségbe, lehet bedurvulni később.
Hogy mennyire turistabarát a sziget? Nos, gyakorlatilag az internet segítségével megszerveztem a 3 hetes Bali körütazásunkat. 5 helyszín, szállásokkal, merüléssel, látnivalókkal, sőt még autót is béreltünk (köszönet érte Évinek) ami a reptéren várt. Kissé tartottam az úttól, de végül minden tökéletesen úgy zajlott, ahogy meg volt tervezve: az autó várt, a szállások foglalva, a bázisokról jöttek értünk, még az internetről letöltött ingyenes GPS térkép is aránylag jól szuperált.
Egyszóval úgy gondolom ha valaki azt veszi a fejébe, hogy meglátogatná Balit és nem kíván közvetítőket használni, némi talpraesettséggel és rutinnal nomeg a divecenter.hu-n található infókkal felvértezve nyugodtan belevághat.
Ami a mi utunkban különleges volt másokéhoz képest, hogy a 3 hetes utunk során körbejártuk az egész szigetet, és felkerestük az összes fontos búvártérségeket. A sziget egyébként nem nagy, de a szűk, forgalmas és kacskaringós sőt többször hegyes-völgyes szerpentines utaknak köszönhetően a menetidő elég jól meg tud nyúlni, én magam amikor 40km/h átlaggal számoltam, az volt a reális.
Az írás a következő lapon folytatódik!