Upsz! Elb..tam. :) Bocs, persze fel is tűnt, hogy 20-at írtál, nem 7-et. Ja lefele: egyenlítési probléma. Csak ez a Herbert annyira kemény, hogy megoldotta, és ment tovább. :)) A gyakorló merüléseknél egy alkalommal majdnem beszakadt a dobhártyája (ez már előfordult vele néhányszor), és ezért kétséges is volt a merülés időpontja, de végül a médának meghírdetett időpontban merült (végül az orvosok is jóváhagyták, illetve rábízták a dömntést).
|
Azért állt meg, mert dekózott - fura, hogy pont egy gyakorlott búvárnak kell ezt elmondanom. :) Szóval ugye minden búvártanfolyamon elmondják, hogy a deko nem probléma a szabadtüdősnek, mer tnem vesz levegőt nagy nyomáson, csak annyi levegőt visz, ami a tüdejébe elfér. Ez igaz is - egy szintig, egy mélyésgig. Utána már a tüdőbe elférő levegő (Herbert esetében 9-10 liter!) N2 tartalma is nagy mélyésgben elég gyorsan beoldódik ahhoz, hogy a gyors emelkedés miatt buborékképződés veszélye álljon fenn.
Ezért már régebben is azt csinálták No Limitnél, hogy az utolsó 20 méteren elengedték a szánt (ezen a mélységen már ven biztosítás), és a ruha emelőerejével, ill. saját erőből jöttek a felszínre. Herbert inkább dekózott, majdnem egy percet 9 métertől kezdve. Nagy tehetség, iszonyatos akaraterővel, és nagyon jó kondival - mint látható.
Guszti és Herbert teljesítményét nehéz összehasonlítani - a mélységet könnyű, de magát a teljesítményt nehéz. Van amiben Herbertnek könnyebb dolga volt, és van amiben Gusztinak volt könnyebb. Mind a két esetben nagyon észnél kellett lenniük, nagyon koncentráltan kellett végigvinni a merülést. Herbertnek talán többet kellett edzeni hozzá, Gusztinak több technikai számításon, szerelésen kellett keresztülverekednie magát. Mind a két merülés sokba kerül, talán Gusztié valamivel többe.
|