»» ««

Merülés Los Gigantes sziklái alatt

Utazási élmények
2/4. oldal


Albumhoz klikk a képre.
A búvárbázis, ahova előzetesen emilben bejelentkeztünk a Los Gigantes-i kikötőben található.
Erről a helyről indulnak a kiránduló hajók naponta többször is fix időpontban bálnalesre, vagy delfineket "kergetni", illetve a program része egy jó kis fürdőzés a sziklafalak alatt. Emellett privát jachtok, halászbárkák, motorcsónakok és sok vitorlás a kínálat a móló körül. Pici, négyzet alakú a kikötő, három oldalról hatalmas falak, vaskos hullámtörők veszik körül, míg a negyediken -a parton- kis sétány található. Egyszerű lejutni az utazónak, mert a meredek hegyoldalon csak egy kanyargós út vezet le a kisvároson keresztül... Sok apró bolt, étterem sorakozik a sétányon, ezek között bújik meg a kis angol bázis, a Los Gigantes Diving Center. Tényleg pici a bázis, ami egy családi-baráti kis vállalkozás. Apró iroda, mellette kis tároló, hátul ezek mellett a kompresszor ház. Tulajdonképpen az üzlethelyiségek mögött futó szervizfolyosón található a bázis, egy eldugott kis sarokban, de nem lehet eltéveszteni, jól ki van táblázva. A kikötőben egyébként működik még egy másik kis bázis is, de azok honlapját nem találtam meg előzetesen...

Becsekkolás az irodában, majd kipakolás a már említett folyosón. Az adminisztráció egyszerű és gyors. Kártyát kérnek, pár személyes adatot, és búvárbiztosítást. Amennyiben ez utóbbi nincs, náluk lehet kötni. Orvosit nem kértek. Fizetni a túra végén fizettünk, készpénz vagy bankkártya- mindegy. A bázisra csak a személyzet mehet be, a vendégek kint pakolnak le padokra, asztalokra, vagy a folyosó kövezetére. Vicces, mert néha jönnek az áruszállítók az üzletekhez, ilyenkor kerülgetniük kell a motyóinkat. Mindenki kap egy számozott ládát, jó nagyot, és egy vállfát. Ezeket egy ablakon adják ki a tárolóból. Bérelni is lehet motyót; kissé kopott, öreg felszereléseik vannak. Száraz cuccaink, hátizsákok, értékek bele a ládába, míg merülünk, el is zárják őket. Merülés után búvárruhák a fogasra, a többi cucc, így a dzseki is a ládába. Egy táblán kis mátrix, a vendégek neveivel és a ládák sorszámaival. Odamész, mondod a neved, kapod a ládát, és ez így megy napjában kétszer... Ugyanis naponta kétszer merülnek, délelőtt tízkor és délután kettőkor. Bejelentkezés a merülés előtt fél órával. Kapod a ládát, kapsz palackot -10, 12 és 15 literes acél palackok vannak- és már szerelsz is össze a bázis előtt. Ha mindenki kész, indulás. Felöltözve, az összeszerelt cuccot a hátunkra, vállalunkra kapva irány ki a kikötőbe, kb. 25 méter a móló, a mólón kis séta, és már ott a kis hajó. Azt ugyanis még nem említettem, hogy sok más itteni bázissal ellentétben ők hajós merüléseket szerveznek. Ebből a korábban már leírt szép kikötőből. Ezért is választottuk őket; a sok súllyal, az acélpalackokkal nem szerettek volna a lányok sokat gyalogolni a parti merüléseken, és láttunk filmeket arról, hogy sok helyütt elég vicces a partra jutás a sziklákon, a nagy hullámokban...

Albumhoz klikk a képre.
Szóval a hajó, illetve inkább egy nagyobb csónak, ami kb. 8-10 személynek kényelmes, nagy lapos fenekén elférnek a motyóink. Az oldalfalára ülve várjuk, hogy a kapitány indítson. Közepén a motorblokk, hátul a kormányrúd, ha a kapitány gázt akar adni, vagy elvenni, egy pillanatra el kell engedni a kormányt, hogy elérje a gázkart, mindegy, az ő baja. Egyébként ő az, aki segít beszállni, kiszállni, aki hozza az elsősegély felszerelést a hajóra az oxigénnel együtt minden merülésre. Szóval ledobáljuk a cuccot a hajóba, leülünk, és már pöfögünk is a kis dízellel. 5-25 perc a legtöbb merülőhely, ezek száma nagyjából 14. Ennyi idő alatt felvesszük a súlyokat is a hajó gyomrából, mert az öveket, az ólmot a hajón tartják. Első alkalommal mindenki kisúlyozza magát, utána már nincs gond, a súlyzsebek, az övek az ólomkockákkal szépen elrakva várják gazdáikat a következő merüléseken. Csobbanás előtt rövid eligazítás. Tényleg rövid. Megérkezés után kis horgonyt dobnak. Beborulunk és kész.

Általában a kötél mellett süllyedünk a horgonyig, ami a délelőtti merüléseken 14-20 méteren van (merülés maximum 30 méter környékén), délután 8-16 méter között (merülés 12 -20 méter körül). Szóval a merülések viszonylag mélyek, nem túl hosszúak. Csapatban indulunk, merülőpárokban, laza rajban. Néha együtt jövünk fel, néha fogyasztás alapján szórják ki az emberek a merülésből. 35-55 perc között merülgettünk. Biztonsági megálló a kékben, a kötél mellett, majd merülés után kis létrán mászunk ki a hajó baloldalán. Indulás haza, súlyokat levetjük, bár a többség még a kiszállás előtt leveszi az övet, kiveszi a zsebet, mert így könnyebb felmászni a létrán. Motyóinkkal vissza a bázisra, leszerelés, ládába pakolás, és a következő merülésig szabadprogram. Azért szervezik így a napot, mert sokan tényleg hazamennek a családhoz, vagy fürödni, hiszen a délutáni merülésig mindig maradt bő két óra. Nincsenek nagy távolságok, a szállások, a strand közel van. Mi a kikötőben maradtunk, nem mentünk haza, mert otthon a gyerkőc pont dél körül aludt. Pihentünk, nézelődtünk, néha aludtunk a kikötőben ingyen parkoló autónkban. Egyébként a bázistól 2200 méterre laktunk, 4 perc kocsival... Délután ugyanez újra, majd másnap, és megint... Vasárnap zárva a bázis. Mi öt napot merültünk, volt, hogy csak mi voltunk hárman vendégek, de a legnagyobb létszám is csak öt volt. Ehhez már két guide járt. A két oktató tulajdonoson kívül még két vezető dolgozik a bázison, és ugye a kapitány. Mind angol. Egyébként ritka, hogy valaki így folyamatosan merül pár napot, mint mi. Inkább beugranak egy-egy merülésre az emberek, vagy bejelentkeznek, otthagyják a cuccot, míg nyaralnak, és hetente pár alkalommal jönnek csak le bugyogni, mikor kedvük támad.

Az írás a következő lapon folytatódik!



 6. VasMacska 2011 jún 24. 23:02  
De jó volt egy kicsit megint Tenerifén lenni! Tetszett a cikk.:)
 5. elche 2011 jún 24. 14:30  
Amikor én voltam, már akkor is szürke zónában ment ez a bálnás program, pedig szerintem messze nem olyan stresszelős a sznoris túra, mint a kirándulóhajók. A sznorisokkal a hajó motorját a bálnák közelében leállítják, nem nyomul a hangos zenés nagy hajó mögöttük, szóval nekem megint van olyan érzésem, hogy nem pont az az ártalmas, amit annak kiáltottak ki... Kár, hogy már nincs ilyen program, egy szó mint száz.
 4. pygmy 2011 jún 24. 13:29  
Köszi.
Bálnales. Nos, érdeklődtünk előzetesen is a németeknél (Barracuda Center), meg ennél a bázisnál is. Már nincs (nekem azt mondták, nincs). Le lett állítva, mert a sznorisok zavarták, stresszelték őket. Ami marad, az a napi kirándulóhajók (pl. Los Gigantesből), mert ők kifuthatnak hozzájuk, de a vízbe nem mehetsz be, csak a fedélzetről csodálhatod őket. Kis családunk két tagja is élt ezzel a lehetőséggel. Láttak sok delfint, a bálnákat, és még ebédet is kaptak a hajón:)
 3. Garfield33 2011 jún 24. 12:01  
Ez pöpec...
Épp a napokban kérdezte valaki, hogy milyen Tenerife.
Hát most belinkelem neki...
 2. OG-Lee 2011 jún 24. 11:30  
Frankó kis beszámoló! Jó volt olvasni. Köszönjük Pyg!
A további 1 bejegyzés a fórumban olvasható.

Merülőhelyek

Quita El Banna

Sudan

2/3 db alapján:kimagaslóan érdekes(átlag: 4.3) átlagos nehézségű
max: 40m, látótáv: 10-25m

szafaris megközelítészátony merüléskorallos, trópusi élővilágcápa

Látogasd meg és lájkold facebook csoportunkat, videóinkat pedig a Vimeo csatornánkon is elérheted.
A fórumban leírtakért a divecenter.hu felelősséget nem vállal, az kizárólag a hozzászóló magánvéleménye.

Powered by babelrabbit engine © 2004-2024 Bunny - All rights reserved
Az oldal szöveges és képi tartalmának felhasználásáról az impresszumban tájékozódhatsz.
Impresszum / Adatkezelés