Általános: Beutazás útlevéllel és vízummal, ami például a bécsi nagykövetségen igényelhető. Legjobb időszak az utazásra szeptember-május között.
Dekompressziós kamra: nincs. A nem túl fejlett infrastruktúra miatt különös óvatosság ajánlott a merüléstervezésnél. |
A Vörös-tenger partján fekvő ország a világ tizedik legnagyobb, és egyben Afrika legnagyobb országa. Emiatt az országot igen nagy változatosság jellemzi, mind az etnikai összetétel, mind a fejlettség, mind a természeti környezet szempontjából. A turisztikai infrastruktúra nem túl fejlett, a kormányzat és a vele szemben állú erők darfúri összecsapásairól pedig gyakran adnak hírt a sajtóban. Ám az országba utazó turisták szinte kizárólag a Darfúrtól távol eső vörös-tengeri szakaszt keresik fel, ezért ezek az események az utazásukat nem befolyásolják.
Szudán emelkedő népszerűségének oka az, hogy több nagyságrenddel kisebb a búvárturisták száma, mint Egyiptomban, ennek köszönhetően szinte érintetlen korallzátonyoknál lehetséges a merülés.
Szudánban teljesen szokásos a találkozás különféle cápákkal, mantákkal, olyan roncsok merülhetőek, mint az Umbria vagy a Blue Belt, fel lehet keresni a Cousteau-filmből ismert Precontinent maradványát. A nehézkes eljutás és hosszadalmas vízumügyintézés korábban nem könnyítette meg az utazók dolgát, ám a hírek szerint nagy változások voltak e téren.
A merülés Szudánban gyakorlatilag kizárólag szafarihajókról történik, amiből alig tucatnyi üzemel az országban jelen pillanatban. A nyílt tengeren levő zátonyok, ahol vigyázni kell a mélységre, számítani kell az áramlásra, inkább a tapasztaltabb búvárok számára teszik igazi élménnyé a merülést.
Bár a Vörös-tenger egész évben merülhető, a téli időszak kedvezőbb, mert nyáron pokoli lehet a hőség. És a telet sem hóval-jéggel kell elképzelni: a vízhőfok még ekkor is 25 fok körül van.
Időzóna eltérése Magyarországhoz képest +2 óra.