Gyermekeink meddő óceánokat örökölhetnek
KörnyezetvédelemAz ipari halászat módszerei az európai óceánok tönkretételének veszélyével fenyegetnek - közölte a WWF International.
Jelentésében a szervezet egy sor példát említ a pusztításra. Kifejti, hogy az Északi-tengerből kifogott lepényhalak 80 százaléka döglötten kerül a halászhajók fedélzetére vagy túl kicsi méretük miatt ott pusztul el.
A szkampo vagy más néven kis norvég languszta fenékhálós halászata árt a tengerfenéknek és pusztítja a tengeri csillagokat és a héjas puhatestűeket.
Az Atlanti-óceánból származó nagy tonhalak egyharmadát illegálisan, szabályozatlanul és bejelentés nélkül fogják ki, döntően európai uniós halászflották.
A tőkehal-állomány súlyosan lecsökkent az utóbbi években. A nyugat-afrikai partoknál és marokkói vizeknél folytatott illegális halászat, amely az európai fogyasztók ellátását szolgálja, ugyancsak súlyos károkat okoz a tengeri erőforrásoknak - állítja a szervezet.
A WWF felszólítja az európai kormányokat, hogy vessenek gátat a tengerek és óceánok élővilágát kipusztító halászati gyakorlatoknak, mert ha nem szűnik meg az ipari módon történő halászat által okozott pusztítás, akkor "gyermekeink meddő óceánokat kapnak örökül".
[ Greenfo ]
Kapcsolódó link: Tengergazdálkodási Tanács
Kapcsolódó írás: Kiribatin védenek, Angliában vitáznak