A londoni cet története
KülföldNagyjából tisztázódott, mit is keresett egy tengeri állat a Temzében.
A többszörösen sérült, még nem ivarérett nőstény szombaton, az apály beálltakor megfeneklett. A környezet és állatvédő szervek természetesen azonnal az állat megmentésére siettek, és egy nappal a felbukkanása után már egy önjáró uszály fedélzetén utazott a biztonságot és élelmet jelentő tenger felé. A bálnát útközben folyamatosan locsolták, hogy ne száradjon ki a bőre, és folyamatos állatorvosi és tengerbiológusi felügyelet alatt tartották.
A terv az volt, hogy az állatot a Temze torkolatában visszaengedik a tengerbe - , ám az utazás végét sajnos már nem élte meg. Az elpusztult állatot felboncolták, az orvosok véleménye szerint kiszáradás, izomkárosodás és vese elégtelenség okozta az állat kimúlását.
Az állat csontvázát a londoni Természettudományi Múzeum-ban fogják kiállítani.
A várost elkapó bálnamánia mértékét jelzi, hogy annak a piros, közönséges műanyag öntözőkannának az árát, amelyből a mentőakció idején - a kiszáradás elkerülése végett - vízzel locsolták a bálna bőrét, és amelyet jótékonysági célokra internetes árverésre bocsátottak, a licit során 6200 font fölé, azaz több mint 2 millió forintra verték fel.
A bálnamentés egyébként 100 ezer fontjába (37 millió forint) került a tengeri állatmentő szolgálatnak.
Kapcsolódó cikkek: Delfinek és fókák a Temzében , Delfineket láttak Londonban
Kapcsolódó link: Angol tengeri állatmentő szolgálat
[ national geographic, hirado nyomán]