Magyar búvárfotós sikerek
FotózásNagyszerű eredményeket értek el honfitársaink a közelmúltban.
Az Underwater Photographer of the Year 2017 versenyének tegnapi díjkiosztóján két magyar alkotó nevét is említették: a roncsfotók kategóriájában Tökölyi Csaba nyert, a portrék között pedig ifj. Lőrincz Ferenc, és utóbbi versenyző egyik kompaktos képét is beválogatták a legjobbak közé a kategóriájában. Ugyanezzel a portréval ifj. Lőrincz Ferenc a 38. Magyar Sajtófotó Pályázaton is első díjas lett.
Albumhoz klikk a képre.
|
Az oldalunk hűséges olvasói számára egyik fotó sem ismeretlen. Tökölyi Csaba 2014-ben vett részt a DC-RSBH szafarin, és a Louilla roncsáról készült sorozat egyik képével meg is nyerte a legjobb kép díját, utána pedig több más díjban is részesült a Louilla drámai erejű megörökítésének köszönhetően. ifj. Lőrincz Ferenc pedig tavaly kapta meg az első díjat a denevérhal portréval a DC-RSBH versenyen. Az, hogy itthon is díjazott képekről van szó, jelzi, a felkért zsűri döntése nagyon hasonló a nemzetközi verseny ítészeinek véleményéhez.
Természetesen a siker és a dicsőség száz százalékban a fotósoké, de talán érthető, ha egy picit mi is büszkék vagyunk, mert az általunk szervezett túrákon születtek a képek. Nyilvánvaló, hogy magyar búvárfotósként nehéz lépést tartani azokkal a riválisokkal, akik tengerparton élnek, hivatásos búvárként dolgoznak, de az is látszik, nem lehetetlen. Éppen csak olyan lehetőségeket kell keresni, ahol van idő és lehetőség az elmélyült fotózásra- ezért hívtuk életre ezeket a túrákat pár éve. A Red Sea Boats Holidays évek óta segítségünkre van abban, hogy úgy fotózhassunk, ahogy más, átlagos szafarin nem nagyon lenne lehetséges. (Ha valakit érdekel a csatlakozás lehetősége, írjon nekünk, mert nagyon szeretnénk idén is tető alá hozni a túrát.)
Albumhoz klikk a képre.
|
Azt is ki kell emelni, hogy minden hiedelem ellenére, a Vörös-tengeren is meg lehet találni a nyerő témákat. Noha most Dél-Kelet-Ázsia izgalmas merülőhelyei divatosabbak, az a fotóson múlik, hogy mit hoz ki adott helyzetből. A két most díjazott fotós példája is azt igazolja, hogy még egy évtizedek óta zátonyon rozsdásodó, ezrek által látott roncsról is lehet újszerű, erős képet csinálni, illetve azt, hogy türelemmel, ügyességgel egy szinte mindig oldalról fotozótt állatról is lehet szemtől szembe portrét készíteni.
A díjazottak galériájába néhány további képet is beválogattunk, hogy bemutassuk, egészen változatos és izgalmas mezőnyben sikerült magyar barátainknak első helyeket szerezni, s persze hogy egy kicsit gyönyörködhessünk a víz alatti világ csodáiban.