»» ««

A tonhalak is megsínylik az olajkatasztrófát

Környezetvédelem

A Deepwater Horizon robbanásának következményeit több élőlény esetében kiemelten vizsgálják.

A kékúszójú tonhalak (Thunnun thynnus) állományát igencsak megtizedelik a halászflották a világ sok részén. Az elsősorban Japánban kedvelt hal húsa iránti kereslet hatalmas, az árak az egekbe szöktek, ezért váltak a halászok első számú célpontjaivá.

A Mexikói-öbölben álló Deepwater Horizon olajkitermelő torony április 20-án robbant fel, a fúrólyukat csak július közepén sikerült lezárni. Az Európai űrügynökség (ESA) szerint mintegy 750 millió tonna olaj ömlött a tengerbe. A műholdas felvételek elemzése azt mutatta, hogy az olajszennyezés egyenesen a kékúszójú tonhal ívóhelyei felé tartott. Ez a halfaj minden évben január és június között ívik a Mexikói-öbölben.

Az ESA vizsgálatai szerint az olajszennyezés lárvákra nézve bizonyult nagyon károsnak, ugyanis a lárvák a víz felszínén keresnek táplálékot. Az ESA úgy becsüli, hogy az ivadékok húsz százaléka eshetett áldozatul a szennyezésnek. Ez az akár 500 kilósra is megnövekedni képes halak állományára is hatással lesz, ami pedig már így is veszélyben van a földközi-tengeri és atlanti-óceáni túlhalászás miatt.

[ A Greenfo nyomán ]
Kapcsolódó írásaink:


Merülőhelyek

Middle Reef

Egypt, Red Sea

3/7 db alapján:érdekes(átlag: 2.9) átlagos nehézségű
max: 27m, látótáv: 10-25m , áramlás , driftes

napihajós megközelítészátony merülés scenic, nézelődős merüléssziklás, hasadékos élőhely nyílt vízi fajoknagy rája teknős

Látogasd meg és lájkold facebook csoportunkat, videóinkat pedig a Vimeo csatornánkon is elérheted.

Powered by babelrabbit engine © 2004-2024 Bunny - All rights reserved
Az oldal szöveges és képi tartalmának felhasználásáról az impresszumban tájékozódhatsz.
Impresszum / Adatkezelés