Könyvismertető: Best Dives of the Caribbean
A búvárkodásrólMostanában elég sok színes, inkább képeskönyvnek nevezhető merülőhelykalauz akadt a kezembe, ám ez valami egészen más.
Nos, a Best Dives of the Caribbean nem kisebb célt tűzött ki maga elé, mint több, mint két tucat karib-tengeri sziget és ország ismertetését. Nem titok, régóta tervezek már utat a térségbe, és amikor hozzá tudtam jutni ehhez a kifejezetten olcsó, de vaskos könyvhöz, megörültem. Végre azt kaptam, amire számítottam: csak pár színes oldal van benne képekkel (azok mondjuk nem túl jók), a többi egy közepes minőségű papírra nyomott "száraz" információhalmaz. Történelem, éghajlat, mikor érdemes utazni, hol érdemes enni és megszállni, kivel érdemes merülni- no meg hol érdemes búvárkodni. Röviden, tényszerűen. Nyilván nem tévedhetetlen egy ilyen kalauz, de mégis kap az ember egy lökést arra nézve, melyik úticél irányába kezdjen tapogatózni
A merüléseket 1-5 pont között osztályozza a könyv, és ezért aztán nem is csinált kedvet például a Dominikai Köztársasághoz. Ha ilyen messze utazik az ember, és mondjuk 2-3 hetet ott tölt, óriási a csalódás, ha nem azt kapja, amit várt. Barátoktól, internetről lehet ugyan kérdezősködni, de az semmivel sem megbízhatóbb információforrás, mint egy ilyen könyv, ami a maga száraz módján, de egységes szempontok alapján értékeli a helyeket. Így aztán most újból kezdhetem a tervezést, a lehetőségek átgondolását. Mégsem haragszom emiatt a könyvre, ami felforgatta korábbi elképzeléseimet- inkább nagyon is hálás vagyok érte!
Személy szerint remélem, hogy ez a fajta lecsupaszított, de mégis értékes információkat tartalmazó adatbázis-jelleg (ami a mi merülőhelyes adatbázisunkra is jellemző), más számára is érdekes, ezért ajánlom ezt a könyvet. A Best Dives of the Caribbean éppen a megfelelő azoknak, akik tudják, ritkán fognak eljutni a Karib-tengerre, de akkor a lehető legtöbbet akarják kihozni az utazásból.
Best Dives of the Caribbean
Joyce Huber, Jon Huber
Hunter Publishing
2006 (Harmadik, frissített kiadás)