Alanya, vihar előtt
Utazási élmények3/3. oldal

A hajón az élet olyan volt, mint azt már más, korábbi török merüléseim során megszoktam. A 24 méteres hajó elég nagy volt a teljes vendégseregnek, a fedélzeten segédkezők mindenben rendelkezésre álltak, és mind az első, mint a második merülés után adtak egy kis szerény ennivalót. Mindez összesen 45 eurót kóstált. Ami viszont nem tetszett, hogy minket, tapasztaltabb búvárokat egy búvárkodáshoz szinte teljesen alkalmatlan fémtestű ladikkal vittek a merülőhelyekre, ami vészesen megdőlt minden egyes búvár vízbeugrásakor. Különösen a második merülés előtt néztünk össze társammal, amikor a hajóba szállva kiderült, hogy a nyílt vízben 25 méteren nyugvó roncsot keressük fel. Mindez az egyenlítési problémáinkra gondolva nem tűnt nagy ötletnek.
A merülés aztán nem is úgy sikerült, ahogy szerettük volna. Végül csak sikerült nekem is lejutni a roncshoz, ami előző életében a parti őrségnél szolgált korábban, és új merülőhelyként süllyesztették el. Hogy legyen még látványosság, mesterséges amfóramezőt alakítottak ki, néhány agyagedényt oszlopra állítva pedig még egy kis sétányt is létrehoztak. Mindez alig egy éve történt, az élővilág így aztán még nem

A búvárkalandok után kissé tüsszögős utolsó napot töltöttünk a tűző napon a tengerparton. A nagy hullámok szokás szerint jól össze-vissza dobáltak, de legalább a sós víz akadálytalanul moshatta át arcüregeimet. Élveztem a lebegést, azt, hogy egy lusta, de kellemes hetet töltöttünk el egy jó helyen, a terroristák pedig eszünkbe se jutottak. Kis szerencsével a jövőben sem lesz közöm hozzájuk. Talán egyszer pedig eljön a nap, amikor mindez nem szerencse kérdése lesz.
Gonda Rudolf