Rossz karma
KülföldEgy ausztrál búvárt másodjára támadott meg cápa a tengerben.
Pickering ismert tagja a nyugat-ausztráliai szigonyos vadászok közösségének, a szövetségükben is szerepet vállalt. Mindig is rengeteg időt töltött a vízben, legyen akár munkáról, akár kedvtelésről szólt a merülés. Természetesen minél többet merül valaki, annál nagyobb az esélye annak, hogy veszélyes helyzetbe kerüljön, de a búvárok mindig igyekeznek óvatosak lenni. Ráadásul a kagylókért merülő búvárok és a szigonyos vadászok közössége nagyon összetartó, egy ilyen esetre mindenki odafigyel.
A súlyosan sérült búvárt mentőhelikopterrel vitték kórházba, míg a hatóságok azonnal cápahalászokat küldtek a térségbe, hogy megpróbálják elfogni a támadásért felelős ragadozót. Pickeringet egyébként egy, a közelben levő búvárhajó vitte ki a partra, ám ez a szakasz nehezen megközelíthető, ezért a mentés sem vol egyszerű feladat. A búvár a közelben lakik a családjával, és ezúttal egy hétköznapi merülést hajtott végre cége megbízásából, amikor a baleset történt.
A 2004-ben történt támadást egy bronzcápa követte el, ami a szigonnyal halászó búvár lábát ragadta meg, de nem okozott nagyon komoly sérülést. Pickering akkor azt mondta, az éhes cápa bármikor veszélyes lehet, teljesen váratlanul lendülhet támadásba. Ám tisztában volt a veszéllyel, és a merüléssel töltött évtizedek során gyakran találkozott a víz alatt cápákkal.
A mostani eset utáni cápakeresést a hatóság azzal indokolja, hogy ha egy emberre támadó cápa van a körzetben, amikor a nyári időszakban megtelnek a partszakaszok, akkor meg kell próbálni elfogni a veszélyes példányt. Nyugat-Ausztráliában eleve komolyan veszik a cápatámadások kérdését mostanában, hiszen 12 hónap leforgása alatt öt ember esett áldozatul a ragadozóknak. Ám egy nappal később le is fújták a vadászatot, mert nem találtak nagy fehért a térségben.
[ news.com.au nyomán ]