Diszkont búvártúrák: Ciprus
Utazási élmények1/2. oldal
A kettéosztott sziget görög felére ettől az évtől két fapados céggel is lehet repülni.
Utazás
Albumhoz klikk a képre.
|
A repülés nem vesz igénybe hosszú időt, és egészen ez év elejéig a Malév járataival lehetett eljutni Budapestről Larnaca városába. Ám a Malév bedőlése alaposan felforgatta az utazási piacot, és a ciprusi útvonalra egyből két jelentkező is akadt: a Wizzair Larnaca, míg a Ryanair Pafosz repülőterét választotta. Diszkont légitársaságokról lévén szó, néha roppant kedvező ajánlatokat is találhatnak azok, akik időben foglalnak- de természetesen a filléres alapárra bőségesen lehet felárat "gyűjteni", ha poggyászt is vinne magával az utazó. Itt pedig a búvárok ezt nem ússzák meg, tehát kalkulálni kell vele. Mind a két reptéren vannak reptéri buszjáratok illetve taxik. Ha valaki Larnacába érkezik és ebben a városban is száll meg, akkor a taxi a kézenfekvő és nem túl drága megoldás. Mivel a légitársaságok hetente több járatot is indítanak, nem csak egy vagy két hetes túrában lehet gondolkodni, hanem hosszú hétvégében is akár.
Az úticél
Ciprus igen hosszú történelemmel büszkélkedhet. A régészeti feltárások számtalan tárgyi bizonyítékot szolgáltattak arra, hogy a sziget igen régen lakott, a helyi múzeumokban sok izgalmas leletet találhatnak az érdeklődők. A görög kötődés miatt azok számára nem lesz szokatlan az ókori templomok romjainak a látványa, akik már jártak a görögországi emlékhelyeken. Természetesen évezredek óta hajóznak is a ciprusiak, tehát amforákat is bőven találtak, az egyik legizalmasabb antik roncslelet alapján újjá is építettek egy hajót, és egy tengerészeti múzeumban állították ki Agia Napában.
A legtöbb utazót viszont bizonyára a múzeumok nem érdeklik, annál inkább a szép homokos tengerpartok, a napsütés, a kellemesen meleg vízű tenger. Ezt pedig a szigeten igen sok helyen meg is találhatják. Az északi, török rész nyaralóhelyei persze kívül esnek a felkereshető pontok körén, a görög oldalon a leghíresebb nyaralóhelynek Larnaca, Agia Napa, Limasszol és Pafosz számít. A főváros, Nicosia különleges hely, ugyanis egyik fele a görögök, a másik fele a törökök kezén van, akik ráadásul a saját oldalukon Lefkosiának hívják. Meg kell jegyezni, a törökök is hosszú ideje vannak jelen a szigeten, 1570-ben szállta meg az ottomán birodalom Ciprust. Pár száz év elteltével pedig a britek érkeztek a szigetre, ennek köszönhetően sokan beszélnek angolul és az út "rossz oldalán" közlekednek az autók. Ciprus déli fele egyébként az Európai Unió tagja, a hivatalos pénznem pedig az euro. Az ország a nemzeti jövedelmét tekintve nem tartozik az EU-n belül a legszegényebbek közé, sőt.
Az írás a következő oldalon folytatódik!