Gyakran fellángol a vita bizonyos víz alatti leletekről, hogy a szabályosnak tűnő alakzatok természetes vagy mesterséges építmények-e.
Ennek a leghíresebb példája a Japán közelében található Yonaguni víz alatti megalitja. De más helyeken is találtak már első látásra emberi kéz munkájának tűnő alakzatokat, és ilyenkor természetesen Atlantiszhoz kapcsolják azokat a fejlett ősi civilizáció hívői.
Mesterségesnek tűnő víz alatti falat már két évtizede is találtak Tajvan közelében, a Pescadores (Halász) szigetcsoport mellett. Egy tajvani kutató, Cseng Ming-Hsziu a napokban szintén egy víz alatt talált falról számolt be, amiről videofelvételt is készített.
A váratlan leletre sekély vízben bukkant a búvár. A bazalt sziklatömbökből álló alakzat néha meglepően szabályosnak tűnik, de a legtöbb tudós szerint nincs szó semmiféle ősi kultúráról, a 200 méter hosszú, 10 méter magasságú "fal" kialakulása a vulkanikus tevékenységnek köszönhető. Az alábbi videó alapján ezt mi laikusok nem tudjuk eldönteni, de mint merülőhely, kifejezetten érdekes lehet.
A hatszögek természetes folyamatok alapján jönnek létre. Hasonlóan a méhsejtek hatszögeihez. A párhuzamosan feltörő oszlopok, ha van idejük szépen megszilárdulni így tudják legjobban kitölteni a teret. Nincs mindig így például a Szent-György hegyi bazaltorgonáknál más az eset. Valamikor láttam is erre egy szép hosszú képletet integrált jelekkel de akkor gyorsan abbahagytam. V. Bali a tolvajkodást megbocsájta, a kritikát nem :-).
Tenerife mellett merültünk a Los Gigantos sziklafal tövében merültünk a kijelölt merülőhelyet keresve és ott találtunk egy ilyen falszerű képződményre.
Sajnos pontosabb koordinátákat nem tudok mondani, mivel helyismerettel nem rendelkezett a csoportban senki, és véletlenül találtuk meg!
Volt olyan része ahol ezek a bazalttömbök teljesen szabályos hatszög formában rendeződtek egymás mellett. Felülnézetben olyan volt, mint egy atomreaktor fűtőkazettái. Hihetetlenül érdekes és szép látvány volt!
Meg a világ számos más helyén is. Például Írországban óriások lépcsője néven a tengerparton túrista látványosság. Sokat láttam képen. Vagy a Balatonfelvidéken a Hegyestű is hasonló. Szép de a hegy tetején van, nem búváros téma. Ezt is sokat láttam már képen. (Mondjuk ennek van annyi előnye, hogy ezek saját képek :-))))). )
Magyar Búvárközpont, Phuket, Thaiföld. Tengerparti merülés, napi hajós búvártúrák, Similan és déli búvárszafarik, PADI és SSI búvártanfolyamok. Szabadidős programok, szállásfoglalás, utazásszervezés.