Általános: Beutazás útlevéllel. Pénzneme a kelet-karibi dollár (XCD). A legjobb időszak február-április között.
Dekompressziós kamrák: nincs. Vészhelyzeti telefonszám: 999. |
Dominika szigete és az azonos nevű ország (ami nem egyezik meg a Dominikai Köztársasággal!) a Karib-térség keleti részén helyezkedik el. Aránylag nagy szigetnek számít, a tengerbe zuhanó meredek sziklafalakkal és vulkanikus csúcsokkal.
A sziget nem egy tipikus karibi nyaralóhely kaszinókkal és számtalan bolttal, hanem inkább a független, kalandra vágyó utazók kedvelt célpontja, akik a víz alatt és felett egyaránt változatos tájat találhatnak. A hegyi túrák során egzotikus madarak és csodás vízesések nyűgözik le az utazókat az esőerdővel beborított részeken, a sziget legmagasabb pontja pedig bőven ezer méter fölé emelkedik. A szigeten nagyon sok a folyó és patak, és a belső részek kifejezetten csapadékosak. Ezért aztán a nyaralóhelyek és a búvárbázisok a lényegesen szárazabbnak számító nyugati oldalra települtek. Az utazásra a leginkább alkalmas időpontnak a február és április közötti legkevésbé csapadékos időszak számít, ráadásul a sziget hurrikánok útvonalába esik. Némi kellemetlenséget jelent, hogy szúnyogokból is elég sok akad.
A víz alatti világ különlegességének számít az, hogy több helyen meleg vízű források bugyognak, de ezeken túl sekély vízben nyugvó roncsok, falak, üregek is akadnak. A vulkanikus tevékenység nyomai a víz alatt is tetten érhetőek. A minden képzettségi szintű búvár számára merülési lehetőséget kínáló, jól felszerelt búvárbázisairól is ismert sziget kedvelt a búvárkodás híveinek körében. A látótávolság kiváló, és a korallzátonyok épnek számítanak karib-tengeri összehasonlításban.
Érdekes apróságokra mint a csikóhalak vagy békahalak elég sok helyen lehet számítani. A víz hőmérséklete jellemzően 25-29 fok közé esik.
A merülőhelyek közül ki lehet emelni a sziget délnyugati részén, a Southfriere-Scott's Head Marine Reserve természetvédelmi övezet izgalmas pontjait. A sziklák közt megbújó kisebb-nagyobb élőlények mellett a nagy szivacsok, korallok, gorgóniák látványa határozza meg a búvárkodást, vannak kifejezetten a makrófotozásra alkalmas helyek, illetve roncsok a 10-30 méteres mélységben. A Champagne nevű merülőhely érdekessége az, hogy itt aránylag nagy területen bugyognak fel a melegvizes buborékok, kicsit a pezsgőfürdőzéshez hasonlító élménnyé téve a merülést.
A hotelek és bázisok közös nyaralási csomagjai révén aránylag kedvező árú utakat lehet szervezni a szigetre. A hivatalos nyelv az angol, a sziget ugyanis az Egyesült Királyságtól szakadt el 1978-ban.
Időzóna eltérése Magyarországhoz képest -5 óra.